توزیع مستقیم کائولن ممتاز زیر قیمت بازار

توزیع مستقیم بنتونیت فرآوری شده ممتاز زیر قیمت بازار سبب شده محصول ارزانتر به دست مشتری برسد چون فروشنده سعی نموده با عرضه مستقیم قیمت های اولیه را در اختیار مشتریان قرار دهد, این محصول مطابق با استانداردهای روز فرآوری و بسته بندی شده است که خریدار می تواند از هر نقطه ای از کشور آن را عمده و بسیار قابل اطمینان تهیه کند و خریدی سودآور داشته باشد.

توزیع مستقیم کائولن ممتاز زیر قیمت بازار

آیا می دانید پودر کائولن چیست؟

آیا می دانید پودر کائولن چیست؟بنتونیت سدیم که برای اکثر مردم به عنوان رس چینی نیز شناخته می شود، سفید است. این ماده به دلیل دانه ریز و همچنین رنگ خالص آن از دیگر خاک رس های مصنوعی متمایز می شود. ویژگی منحصر به فرد این خاک حلالیت خوب آن در آب است و این ویژگی به عنوان رنگدانه ایده آل آن شناخته می شود.

کائولن یک سیلیکات آلومینیوم هیدراته است که از مواد معدنی در حال تجزیه مانند فلدسپات تشکیل شده است. رنگ سفید این ماده معدنی می تواند طبیعی باشد یا پس از فرآوری ایجاد شود. ساختار آن را می توان به صورت لایه ای از حلقه های سیلیسی که توسط اکسیژن معمولی به لایه ای از آلومینا هشت ضلعی متصل شده است نشان داد. در طبیعت، این صفحات در دسته هایی قرار می گیرند که درجات مختلفی از ترتیب تجمع را نشان می دهند.

از آنجایی که یک ذره کائولینیت دارای سطح اکسیژن در یک طرف و سطح هیدروکسیل در سمت دیگر است، هیدروژن به طور محکم به صفحات بالا و پایین متصل است. این امر لایه برداری را دشوارتر از سایر فیلرهای سیلیکات، تالک و میکا می کند. این ماده آبدوست است بنابراین به راحتی در آب پراکنده می شود. برای کاربردهای غیر آبی، سازگاری ماتریس با فرآیند سطح بهبود یافته است.

کائولن زمانی تشکیل می شود که سیلیکات آلومینیوم بی آب در سنگ های فلدسپات مانند گرانیت به دلیل هوازدگی یا فرآیندهای گرمابی تغییر کند. فرآیندی که گرانیت سخت را به یک ماتریس صاف در حکاکی کائولن تبدیل می کند به نام “کائولنیزاسیون” شناخته می شود. کوارتز و میکا نسبتاً بدون تغییر باقی می مانند در حالی که فلدسپات به کائولین تبدیل می شود. اسمکتیت همچنین ممکن است به مقدار کم در برخی از رسوبات وجود داشته باشد. پالایش و فرآوری بخش ریزدانه گرانیت کائولنیزه عمدتاً بسته به منشاء، مواد آلی یا فلزات سنگین، کائولینیت را با مقادیر کمی میکا، فلدسپات و کوارتز تولید می کند.

با انواع کائولن آشنا شوید

  • توپ سفالی: این خاک رس حاوی کائولن و مقدار بسیار کمی کوارتز و کلریت است. میزان کائولن موجود در این ترکیب از ۲۰ تا ۹۵ درصد است.
  • هالوزیت: نیز نوعی کائولن هستند و دارای دو نوع آبی و بی آب هستند.
  • دیکیت: نوع دیگری از کائولن در یک سیستم مونوکلینیک متبلور می شود.
  • ست ناکریت: مانند دیکیت، نوع دیگری از کائولن است که در سیستم مونوکلینیک متبلور می شود. تنها تفاوت بین آن ها، بافت منظم و نامنظم آنهاست.

تفاوت اصلی بین کائولن گرید پوششی رس های آبدار و کلسینه شده است. رس های آبی از نظر ساختاری تغییر نکرده اند و سطح هیدروکسیل آبدوست را حفظ کرده اند که به آن آب کریستالیزاسیون می گویند. بیشتر رس آبدار استفاده شده در پوشش با آب شسته می شود.

گریدهای شسته شده با آب توسط دوغاب خاک رس در آب ساخته می شوند و سپس سانتریفیوژ یا هیدروژنه می شوند تا ناخالصی ها حذف شود و کسری کوچک از اندازه ذرات مشخص شده تولید شود. دوغاب فیلتر یا خشک می شود (برای کاهش ناخالصی های محلول) و خشک یا تغلیظ شده تا ۷۰٪ و به عنوان دوغاب فروخته می شود.

رس شسته شده با آب اغلب برای بهبود روشنایی خالص می شود. این فرآیند شامل سفید کردن شیمیایی یا جداسازی مغناطیسی با شدت بالا برای حذف ناخالصی های آهن و تیتانیوم است. دوغاب سنگدانه با آسیاب درشت حاصل از شستشو با خاک رس ریز ساخته می شود. این فرآیند کائولن را به صفحات مجزا و گسترده تبدیل می کند که باعث افزایش روشنایی، کدورت و خواص مانع می شود.

کاربرد های کائولن در صنعت کشاورزی

کاربرد های کائولن در صنعت کشاورزی از پودر کائولن در پوشش بذر استفاده کنید این پودر نقش بسیار مهمی در پوشاندن دانه ها دارد. در هنگام کاشت بذر از دانه های تازه استفاده می شود، اما پس از کاشت ممکن است بذرهای ما در معرض آلودگی ها و عوامل بیولوژیکی قرار گرفته و در نتیجه بمیرند. استفاده از پودر کائولن به عنوان پوشش بذر، علاوه بر محافظت از آن در برابر آلودگی، اندازه دانه را افزایش می دهد.

پودر کائولن را می توان برای پوشاندن دانه های گوجه فرنگی، چغندر قند، بادمجان، تربچه و غیره استفاده کرد. از آن برای کنترل آفات استفاده می شود و به عنوان محلول پاشی می تواند نقش مهمی در دفع آفات گیاهان و درختان داشته باشد. همچنین می توانید برای دفع آفات گیاهان گلخانه ای مانند گوجه فرنگی استفاده کنید، زیرا تحقیقات نشان داده است که استفاده از آن در دفع آفات آکنه ای گیاهان پنبه ای بسیار موثر است.

یکی از مهمترین کاربردهای پودر کائولن در مبارزه با آفات دفع ولگاریس (شیره خشک) است. این آفت به شیر خشک معروف است که از آب نباتی برگ ها و میوه ها استفاده می کند و خسارت شدیدی به محصول پسته وارد می کند. این آفت نوعی عسل تولید می کند که پس از خشک شدن سفید می شود یا به اصطلاح شکر می کند که خسارت زیادی به محصول وارد می کند.

کائولن برای جلوگیری از آفتاب سوختگی استفاده می شود چون به دلیل ماندگاری بالا بر روی سطح برگ درختان و گیاهان از اثرات آفتاب سوختگی جلوگیری می کند. این پودر مقرون به صرفه تر از آفت کش های شیمیایی است و قابلیت حل شدن در آب را دارد که استفاده از آن ببه شکل اسپری راحت تر است.

از استفاده بیش از حد از سموم شیمیایی و از اثرات آفتاب سوختگی درختان و گیاهان جلوگیری می کند. همچنین به عنوان دفع آفات برای گیاهان استفاده می شود و یک ماده معدنی مفید برای گیاهان و درختان است.

راهنمای خرید بهترین کائولن شسته شده

کائولن یا خاک رس چینی تقریباً سفید است. از دیگر خاک رس های صنعتی با اندازه ذرات ریز و رنگ خالص آن متمایز می شود. توانایی آن در پراکندگی در آب آن را به رنگدانه ایده آلی تبدیل می کند. جزء اصلی کائولن کائولینیت معدنی است، یک سیلیکات آلومینیوم هیدراته که از تجزیه مواد معدنی مانند فلدسپات به وجود می آید.

کائولن در شرکت های تولیدی در گریدهای مختلفی تولید می شود مانند:

  • کائولن سفید: به دلیل خواص ویژه و قیمت مناسب یکی از محصولات مورد استفاده در صنایع مختلف می باشد. از جمله صنایع کاشی و سرامیک، چینی بهداشتی و صنعتی، فرآورده های نسوز، کودها و آفت کش ها که در تجزیه و تحلیل آن خلوص کائولن فلزی (کائولن) بالاتر از ۹۰ و ناخالصی آهن کمتر از ۰٫۵٪ است. یکی دیگر از مزایای آن، چگالی نسبتا کم و سفیدی خوب آن پس از پخت است. این محصول به صورت کائولن میکرونیزه و در مش های مختلف از مش ۲۰۰ تا مش ۶۰۰ تولید می شود.
  • کائولن سفید درجه یک: این نوع کائولن درخشندگی بیشتری نسبت به کائولن سفید دارد. در تجزیه شیمیایی کائولن سفید درجه یک، خلوص کائولن فلزی (کائولن) بالاتر از ۹۵ و ناخالصی آهن کمتر از ۰٫۵٪ است. این گرید برای پوشش، کاغذ، پلاستیک و محصولات کشاورزی مانند کودهای شیمیایی مناسب است. این محصول به صورت پودر میکرونیزه و در مش های مختلف از مش ۴۰۰ تا مش ۲۵۰۰ تولید می شود.
  • کائولن سفید ممتاز: این نوع کائولن به دلیل براقیت بالا و پوشش خوب به عنوان جایگزینی برای تیتانیوم در رنگرزی استفاده می شود. همچنین به عنوان ماده اولیه در تولید لوازم آرایشی استفاده می شود. در تجزیه شیمیایی آن، نسبت ناخالصی های آهن کمتر از ۰٫۱٪ است. این باعث می شود محصول سفیدتر به نظر برسد. از این محصول در تولید ظروف چینی، کاغذ، پلیمر، پلاستیک و برخی محصولات خاص کشاورزی نیز استفاده می شود. لذا به صورت پودر میکرونیزه فوق سفید از مش ۴۰۰ تا مش ۲۵۰۰ تولید می شود.
  • کائولن با آلومینا بالا (درجه مقاومت در برابر حرارت): این نوع کائولن به دلیل داشتن اکسید آلومینیوم بالا محصولی مناسب برای تولید محصولات نسوز می باشد. محصولاتی مانند آجر، سیمان ضد حریق، پانل ها، رنگ های ضد حریق و عایق های حرارتی. در آنالیز آن، درصد اکسید آلومینیوم بالاتر از ۳۰ است و در صنایع ریخته گری، لاستیک، کاغذ و لوازم التحریر نیز کاربرد دارد. لذا چگالی و سبکی بسیار کمی دارد و به صورت پودر میکرونیزه و در مش های مختلف از مش ۴۰۰ تا مش ۲۵۰۰ تولید می شود.
  • بالکلی سفید: برای استفاده در کاشی، سرامیک، سرویس بهداشتی, چینی و محصولات نسوز مناسب می باشد. این محصول به صورت پودر گرانول و میکرونیزه (مش ۳۲۵ و مش ۴۰۰) تولید و عرضه می شود

کشور های تولید کننده کائولن ممتاز در جهان

کشور های تولید کننده کائولن ممتاز در جهان کشورهای تولید کننده کائولن ممتاز در جهان به ترتیب آمریکا, انگلستان, برزیل, هند, بلغارستان, استرالیا, آفریقای جنوبی, عراق, چین, روسیه, اسپانیا, کانادا, تانزانیا و … می باشند. خراسان نیز یکی از قطب های تولید این محصول در ایران است و گناباد از اصلی ترین این معادن را در خود جای داده است.

در قرن هفتم و هشتم، چینی ها اولین کسانی بودند که از کائولن برای ساختن پرسلن استفاده کردند. قرن ها بعد، سایر نقاط جهان توانستند این روند را تکرار کنند. رنگ سفید کانی می تواند به طور طبیعی وجود داشته باشد یا می تواند پس از پردازش ایجاد شود که مواد معدنی و سایر ترکیبات رنگی را حذف می کند.

اندازه ذرات کوچک این ماده معدنی به پراکندگی نور سفید کمک می کند. کائولن به دلیل خواص فیزیکی و شیمیایی منحصر به فرد در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. شکل، اندازه ذرات، رنگ، صافی و خواص فیزیکی غیر ساینده از اهمیت ویژه ای برخوردار است. خواص شیمیایی، مانند ظرفیت تبادل باز نسبتاً کم، سایر خواص شیمیایی سطح و نامحلول بودن نسبی، در بسیاری از کاربردها غالب هستند.

در سال ۱۹۶۰ بیش از ۲۰۰۰۰۰۰ تن کائولن در ایالات متحده مورد استفاده قرار گرفت که بیش از نیمی از آن در صنعت کاغذ استفاده می شد. خواص فیزیکی و شیمیایی در استفاده از این ترکیب بر روی کاغذ، لاستیک، سرامیک، پلاستیک، جوهر، کاتالیزور، آفت کش ها و دارویی بسیار موثر است. اگرچه چنین خاک هایی در سراسر جهان یافت می شود، اما رسوبات با سفیدی، ویسکوزیته و سایر خواص مطلوب نادر است.

از قضا، چین بهترین ذخایر را ندارد، اما ایالات متحده دارای بالاترین کیفیت ذخایر در جنوب شرقی است. این ماده معدنی از زمان استعمار در جورجیا و کارولینای جنوبی استخراج شده است. ذخایر ارزشمند دیگر در برزیل و بریتانیا قرار دارد.

فروشنده بزرگ انواع کائولن ممتاز در تهران

فروشنده بزرگ انواع کائولن ممتاز در تهران حضور گسترده ای دارد و به عرضه این محصول به صورت عمده و بدون واسطه می پردازد که توانسته با ارائه محصولی با کیفیت و قیمت مناسب نیاز تمامی مشتریان را به بهترین نحو ممکن پوشش دهد.

این ماده در صنعت کاغذ به عنوان پرکننده کاربرد زیادی دارد. این ترکیب به عنوان یک جلد کاغذ عمل می کند که به روشنایی، صافی، براقیت و ظاهر و همچنین قابلیت چاپ کمک می کند. بسیاری از مردم این تصور غلط را دارند که کائولن فقط در تولیدات چینی استفاده می شود. این درست نیست و کاربرد آن در صنعت کاغذ بسیار بیشتر از سایر مصارف آن است. با این حال، این ترکیب همچنان به عنوان یک ماده با ارزش در ظروف چینی و سایر ظروف استفاده می شود که رنگ، روشنایی و سختی از ویژگی های ایده آل این گونه محصولات است.

کائولن فواید زیادی برای پوست نیز دارد. خاک رس کائولن و پودر خاک رس را می توان به تنهایی با آب یا سایر مواد طبیعی برای ایجاد پاک کننده های پوست، ماسک ها، لایه بردارها و غیره بدون استفاده از مواد شیمیایی استفاده کرد. این ترکیب برای پاکسازی ملایم پوست، کاهش چربی آن، تسکین پوست های حساس، درمان آکنه، لایه برداری و از بین بردن سلول های مرده و خشکی پوست، بهبود خاصیت ارتجاعی آن و به تعویق انداختن بروز لک می باشد.

از این ماده در انواع محصولات مانند رنگ، لاستیک، عایق کابل، فیلم های مخصوص و کودها استفاده می شود. کاربردهای جدید به طور مکرر کشف می شود و مسلم است که این فلز برای مدت طولانی مورد تقاضای زیادی خواهد بود.

بزرگترین بازار فروش کائولن ممتاز صادراتی در خراسان

بزرگترین بازار فروش کائولن ممتاز صادراتی در خراسان بزرگترین بازار فروش کائولن ممتاز صادراتی در خراسان این محصول فرآوری شده را در کیفیت های بالا به فروش می رساند که به دلیل کیفیت های اعلا و تنوع در مدل ها نیاز تمامی مشتریان پوشش داده می شود و مشتری از حق انتخاب بالایی برخوردار می باشد‌. قیمت روز این محصول نیز در بازار بسته به نوع و گرید آن متفاوت است که با خرید عمده و بدون واسطه می تواند بسیار باصرفه و ارزان آن را تهیه نمود و خریدی رضایت بخش داشت.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما