خرید ارزان کائولن از بزرگترین نمایندگی در همدان

کائولن یا خاک چینی، که عمدتا به صورت سیلیکات آلومینیوم در سنگ های گرانیتی وجود دارد،از پرمصرف ترین کانی ها در صنعت تولید مواد شیمیایی و صنعتی می باشد. از شناخته شده ترین کائولن ها در ایران، کائولن همدان می باشد. نام کائولن از تپه ای در چین (کائو لینگ) گرفته شده است که قرن ها از آن استخراج می شده است. از مشهورترین تولید کنندگان کائولن در جهان می توان به کشور امریکا، روسیه و جمهوری چک اشاره نمود پر کاربرد بودن و قیمت ارزان این محصول باعث افزایش قیمت روزافزون کائولن در بازارهای جهانی دارد.

ما در این مقاله قصد داریم تا در مورد انواع کائولن و روش های تولید گریدهای کائولن و خواص کاربردی کائولن و ویژگی های فیزیکی و شیمیایی کائولن بکار می رود.

خرید ارزان کائولن از بزرگترین نمایندگی در همدان

آشنایی کامل با انواع کائولن

آشنایی کامل با انواع کائولن کائولن در طبیعت به چهار صورت استخراج می شود:۱_یک سنگ رسی که حاوی کائولن و کمی کوارتز و کلریت است ۲_ هالوزیت که دونوع آبدار و بدون آب دارد. ۳_ست ناتریک که در سیستم مونو کلینیک متبلور می شود.۴_ دیکیت نوعی دیگر که تنها تفاوتش با ست ناتریک در نظم بلورهایش است. در ایران استان خراسان به عنوان بزرگترین تولید کننده کائولن شناخته شده است. کائولین از نظر شکل ظاهری به فرم های مختلفی وجود دارد: کائولین سفید کائولین زرد کائولین قرمز کائولین صورتی کائولن سفید لطیف ترین و ملایم ترین دسته است. همچنین اغلب رنگ های مختلف، رنگ قرمز مایل به قهوه ای معمول است.

شکل عادی کائولن به ندرت به صورت کریستال، صفحات نازک یا انباشته است و معمولاً به صورت صفحات شبه شش ضلعی میکروسکوپی و خوشه های صفحات، جمع شده در توده های جمع و جور مانند رس می باشد. کائولن های تجاری به عنوان اولیه یا ثانویه طبقه بندی می شوند، اولی نشان دهنده کائولن هایی است که در محل با تغییر مواد معدنی تشکیل می شوند، در حالی که دومی به کائولن هایی اشاره دارد که از محل تشکیل خود منتقل شده و به عنوان رسوب معمولاً در آب شیرین قرار می گیرند.

کانی‌های مشابه کائولینیت (پاراژنز) شامل ایلیت، هالویزیت و دیکیت، توسط اشعه ایکس و پاسخ‌های شیمیایی از آن قابل تفکیک می‌باشد. همچنین در ایران معادن کائولن ناشی از هوازدگی آرژیلیک سنگ های آذرین مانند گرانیت، داسیت، آندزیت و … به همراه حضور فلدسپات، باریت، مس و سیلیس در نواحی مختلفی، خصوصا در اطراف زون البرز- آذربایجان و همچنین در امتداد زون دگرگونی سنندج سیرجان و در اطراف زون گسل خوردگی های زاگرس قابل مشاهده می باشد.

روش تولید گرید های کائولن

کائولن در چهار گرید تبدیل می شود.سنگ کائولن بر اساس پیوندهای مولکولی به ۲ نوع پیوند سخت و نرم تبدیل می شود. مصرف سنگ کائولن با پیوند نرم اکثرا برای مصارفی مانند صنایع چینی و نشکن بکار می رود. کائولن های پیوند سخت بیشتر در صنایع کاغذسازی و لاستیک سازی بکار می رود هر یک از گریدهای کائولن براساس استحکام، اندازه مولکول ها و ویسکوزیته و شفافیت در صنایع مختلفی به کار می روند. کائولن به دلیل داشتن خاصیت انحلال پذیری بالا شکل پذیری بالایی دارد خواص مناسب و مشخصی مانند رنگ پخت سفید، شرینکیج پایین، نرمی سطحی و رسانایی الکتریکی ضعیف از جمله ویژگی های گریدهای تجاری خاک چینی، محسوب می شود.

اما خواص محدود کننده ی این ماده، عبارتست از پلاستیسیته ی پایین و دمای پخت بالاتر. در واقع پلاستیسیته پایین موجب می شود تا این ماده قابلیت قالبگیری نداشته باشد در حالی که دمای پخت بالاتر، نیز موجب می شود تا هزینه های تولید به طور قابل توجهی، افزایش یابد. پر تقاضا ترین کائولن در جهان و ایران، کائولن سفید می باشد.

کانی کائولن به دلیل خواص متعددی که دارد در صنایع مختلفی مصرف می شود، این کانی قابلیت انطباق پذیری بسیار بالایی با نیاز صنایع مختلف دارد، در بخش صنایع مصرف کننده صنایعی که در حال حاضر در حال همکاری با گروه صنعتی و معدنی آریا در زمینه ی خرید و مصرف کائولن هستند را مشاهده می کنید. کانی کائولن بر حسب نوع پیوندهایش به دو گروه پیوند نرم و سخت طبقه بندی می شود. مصارف کائولن با پیوند نرم عمدتاً در صنایع کاشی، چینی و سرامیک سازی استفاده می شود و مصارف کائولن با پیوند سخت در صنایع لاستیک سازی و کاغذسازی استفاده می شود. قيمت مناسب كائولن طي سال هاي اخير سبب شده است تا صنايع مصرف كننده اين محصول علاقه مند به استفاده از كائولن شوند.

خواص کاربردی کائولن کدام است؟

خواص کاربردی کائولن کدام است؟ عمده ترین و شناخته شده ترین کاربرد کائولن، در صنعت کاغذسازیست. به عنوان پرکننده برای حجیم کردن، یا پوششی برای بهبود سطح در کاغذسازی به کار می رود. کائولن به طور گسترده در صنعت سرامیک استفاده می شود، جایی که دمای ذوب بالا و ویژگی های سفید سوزی آن را به ویژه برای ساخت ظروف سفید (چین)، چینی و مواد نسوز مناسب می کند.کائولن همچنین به عنوان یک عامل افزایش دهنده و صاف کننده در رنگ ها استفاده می شود. کائولن به طور کلی به تنهایی در ساخت مواد نسوز استفاده می شود.در صنایع رنگ ورزی به عنوان جانشین رنگ سفید به جای اکسید تیتانیوم بکار می رود

کائولن در صنعت سرامیک نیز به کار رفته و به دلیل دمای همجوشی بالا و سوختن به شکل سفید در تولید،محصولات سفید (چینی )، پرسلن و نسوز به کار می رود. جالب است بدانید این ماده در طبیعت به عنوان دشمن حشرات عمل می کند: پوشش سفید این کانی پرکاربرد حشرات را در اشتباه می اندازد و از تخم گذاری حشرات جلوگیری می نماید. چسبیدن پودر کائولن به پاهای گیاه باعث می شود تا از حشرات از نشستن بر روی این گیاه خودداری نمایند. به عنوان کود کشاورزی نیز استفاده می شود. کائولن به دلیل خواص بالا برای پوست صورت در صنعت آرایشی و بهداشتی نیز به عنوان ماسک صورت به کار رفته و به دلیل خاصیت جذب کننده ای که دارد می تواند به طبیعی شدن پوست کمک کند. کائولن علاوه بر کاربرد آن در کاغذ، در پلاستیک، لاستیک، رنگ و بسیاری از محصولات دیگر استفاده می شود.

ویژگی های فیزیکی و شیمیایی کائولن چیست؟

کائولینیت دارای mp 740-1785 درجه سانتی‌گراد و تراکم 2.65 گرم بر سانتی‌متر مکعب است. کائولین در آب نامحلول است اما تاریک می‌شود. در طبیعت کائولن به صورت یک پودر نرم است . Phکائولن بین سه تا نه قرار دارد کائولن اگر در دمای بالای ۸۰۰ درجه قرار بگیرد مولکول های خود را از دست داده و تبدیل به کانی نیمه بلورینی مانند متاکائولن می شود بالا بودن انحلال پذیری کائولن در آب سبب شده تا این محصول در تولید کاغذ،لاستیک و صنایع بهداشتی بکار رود. علاوه براین کائولن اغلب با رنگدانه های هیدروکسید آن به رنگ زرد مشاهده می شود.

کائولن خالص، کائولنیست که میزان چسبندگی بالایی دارد. فرمول شیمیایی کائولن Al₂Si₂O₅ است. نقطه ذوب کائولن در حدود ۱۷۵۰ قرار دارد و بسیار بالاست. کائولن به دلیل داشتن خاصیت انحلال پذیری بالا امکان شکل پذیری بالایی دارد. کائولن یک ساختار لایه ای چهار ضلعی داشته و و اتم های اکسیژن به ساختار آلومینیوم متصل می باشد. با توجه به پیشرفت علم امکان رنگ زدایی دیگر کانی ها نیز به وجود آمده و کائولن صورتی نیز می تواند با صرف هزینه سفید گردد. کائولن یک کانی نسبتا نرم با سختی دو و نیم می باشد که ممکن همراه با ناخالصی هایی مانند کوارتز و ماسه باشد.

کاغذ حتی اگر خلل و ناهمواری های بین الیاف سلولزی آن بوسیله پر کننده معدنی پر شده باشد به منظور استفاده در فرآیندهای کارهای چاپی مدرن، تا زمانی که پوشش سطح را نداشته باشد مناسب نیست. استفاده از پر کننده در خمیر کاغذ بخشی از شکاف ها و درزهای بین الیاف سلولز را پر کرده، لذا بسیاری از نقاط ریز مرکب چاپ در این نقاط بدرستی قرار نگرفته و کیفیت کار چاپ کاهش می‌یابد. پوشش سطحی در روی کاغذ بعث نرمی، جلاء و قدرت جذب مرکب چاپ می‌شود. پوشش مناسب باعث افزایش کاربرد کاغذ می‌گردد. کائولن به سرعت در آب (حتی در آبهای سخت) پراکنده شده و به وسیله ماشین‌های مدرن پوشش دهنده، پوشش نازک به کاغذ داده می‌شود. کائولن پوششی مناسب برای کاغذهای پرجلا، کاغذهای سبک با پوشش LWC و کاغذهای مناسب گراور به روش غلتگی (افست) می‌باشد.

فروش بهترین کائولن در بزرگترین فروشگاه همدان

فروش بهترین کائولن در بزرگترین فروشگاه همدان شرکت ما در سریعترین زمان ممکن محصولات را به دست خریدداران می رساند.شرکت ما به دلیل عرضه مستقیم با قیمت مناسبی فروش را انجام می دهد.از جمله خصوصیات اقتصادی مهم برای خرید کائولن سفید اندازه ریز ذرات آن می باشد. اغلب موادی که به عنوان رنگدانه، پرکننده، پوشش دهنده و روان ساز استفاده می شوند، باید به وسیله عملیات خردایش و آسیاب کردن، کاهش اندازه داده و به پودر تبدیل شوند. در خرید کائولن سفید توجه داشته باشید که کائولن از مجموعه بلورهای ریز بسیار سستی که بیشتر شکل و اندازه ثابتی دارند، تشکیل شده است و نیز اندازه مورد استفاده در صنعت کمتر از دو میکرون بوده و این یک مزیت اقتصادی برای آن محسوب می شود. بنابراین در صنعت نیز اندازه ذرات کائولن را بر حسب درصد وزنی ذرات کوچک تر از دو میکرون بیان می کنند. شکل ذرات نیز یکی دیگر از خصوصیات مهم کائولن بوده و تعیین کننده ویسکوزیته و میزان پوشش دهی آن می باشد. لذا صفحات بلوری نازک قدرت پوشش دهی خوبی را فراهم می آورد و برای پوشش روی کاغذ و رنگ بهتر است.كائولن داراي آلومينا و سيليكا است (افزودني سيمان، توليد زئوليت و سولفات آلومينيوم، توليد فايبرگلاس، كاتاليزور و عمل كننده‌هاي كاتاليزور، ظروف دارويي، حشره‌كش‌ها، غذاي حيوانات).

يكي از پرارزش‌ترين مصارف كائولن، ‌مصرف در صنايع شيميايي و بويژه بعنوان كاتاليزور مي‌باشد. در ايالات متحده امريكا حدود 5 درصد كل مصرف كائولن در اين زمينه صورت مي‌پذيرد. خصوصيات كائولن مصرفي محدود به شركت‌هايي مي‌شود كه از تكنولوژي خاص و پيشرفته برخوردار هستند و از مصارف عمده كائولن، استفاده بعنوان كاتاليزوز FCC در صنايع نفت و ساخت زئوليت مصنوعي است. تركيبات آلومينيوم از جمله سولفات آلومينيوم كه در صنعت كاغذ سازي و در تصفيه آب مصرف عمده دارند، از ديگر مصارف عمده كائولن در اين بخش مي‌باشد.

قیمت روز کائولن در بازار همدان

قیمت کانی کائولن باتوجه به تورم و افزایش تقاضا برای این محصول در جهان و تجدید ناپذیر بودن این محصول، دست داشتن واسطه ها در کشور متغیر است به همین دلیل انتخاب فروشگاه و برند معتبر ضروری به نظر می آید.البته به طور حتم در بازارهای داخلی فرصت های زیادی برای رشد این صنعت وجود دارد که به دلیل نیاز روزافزون به استفاده از آن در صنایعی مانند صنعت تولید کاشی و سرامیک و سایر مصالح ساختمانی می باشد. نکته مهم دیگر که در ادامه مورد بررسی قرار خواهد گرفت این است که کائولین در واقع یک محصول نیست و مجموعه ای از محصولات می باشد که هر یک با شناسه ها و یا کدهای متفاوتی از هم متمایز می شوند.

زیرا که هر یک از آن ها نیز برای استفاده به منظور خاصی مناسب هستند. برای مثال در تولید مصالح ساختمانی برای تولید انواع کاشی و سرامیک یا آجرنما و حتی سیمان سفید با توجه به مقاومت حرارتی، چسبندگی و یا رنگی که محصول نهایی نیاز خواهد داشت، باید از نوع خاصی از کائولین که با شناسه یا کد متفاوتی قابل تشخیص است استفاده نمود.لازم است توجه داشته باشید که مشخصات فیزیکی و شیمیایی این ماده مانند میزان چسبندگی، فرم و خلوص آن از فاکتورهای تاثیرگذار بر قیمت کائولن هستند که هر خریداری باید به این ویژگی ها در زمان خرید توجه داشته باشد تا بتواند بهترین محصول را متناسب با نیاز خود خریداری نماید.

بزرگترین شرکت تولید انواع کائولن در همدان

بزرگترین شرکت تولید انواع کائولن در همدان شرکت ما به عنوان یکی از پیشروترین شرکت ها در زمینه تولید انواع کانی ها با پرسنلی کارآزموده یکی از بهترین محصولات را به صورت عمده و جزئی با کیفیت بالا در فرصتی بی نظیر با تخفیفات بی نظیر روانه بازار کرده توصیه ما به شما خرید حضوری از نمایندگی های سطح شهر است در صورتی که نیاز به خرید کائولن داشته باشید، بهتر است ابتدا به خوبی با انواع این محصولات و مشخصات و ویژگی های هر یک آشنا شوید و پس از آن نسبت به خرید بهترین نوع آن ها متناسب با نیاز خود اقدام کنید. با توجه به افزایش تقاضا برای این محصول شرکت ما آمادگی همکاری با تمام شرکت های فعال در این زمینه را دارد. محصول تاییدیه های سلامت را دریافت نموده و فاقد مواد آلرژیک می باشد

.ولی اگر امکان خرید حضوری برایتان وجود ندارد می توانید به صورت غیر حضوری و آنلاین خرید نمایید‌ برای سفارش محصول می توانید با شماره تماس درج شده در سایت تماس حاصل فرمائید. شرکت بازرگانی ما آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول کائولن مورد نیاز صنایع آرایشی و دارویی را با بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند. این محصول در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل و نقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می شود. قیمت‌های عرضه‌شده توسط این شرکت همواره پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما