فروش انواع بنتونیت نسوز توسط بزرگترین تولید کننده

فروش انواع بنتونیت نسوز توسط بزرگترین تولیدکننده صنعتی بنتونیت در کشور آغاز شده است و این امکان برای متقاضیان خرید این محصول فراهم شده که بتوانند به صورت اینترنتی انواع بنتونیت سدیمی و کلسیمی و نسوز را به ساده ترین روش مستقیم از تولید کننده خریداری نمایند.

فروش انواع بنتونیت نسوز توسط بزرگترین تولید کننده

آشنایی با انواع مختلف بنتونیت

آشنایی با انواع مختلف بنتونیت بنتونیت یک ماده طبیعی و نوعی خاک رس با دانه‌های ریز می باشد که در طب سنتی با نام گل ارمنی شناخته می شد. این ماده از تبدیل خاکستر آتشفشان به کانی های رسی تولید شده و در لابه لای سنگ ها در محیط های دریایی دیده می شود. بنتونیت کاربردهای بسیار وسیعی در صنعت دارد و انواع مختلف آن کاربردهای زیادی در صنایع گوناگون دارند. بنتونیت ها را به چند روش تقسیم بندی می‌کنند. از نظر صنعتی بنتونیت به چند گروه از جمله بنتونیت سدیم دار، بنتونیت کلسیم دار، بنتونیت ارگانوفیل و بنتونیت فعال تقسیم می شود.

بنتونیت کلسیم دار دارای ماده طبیعی کلسیم بوده و یون های موجود در محلول هایی مثل روغن و چربی را با قدرت بالا جذب می‌کند. این ویژگی مهم و کاربردی بنتونیت کلسیمی باعث شده از آن استفاده های بسیار فراوانی در تولید مواد شوینده صنعتی و غیرصنعتی صورت گیرد. از دیگر ویژگی های بنتونیت کلسیم دار این است که قابلیت تبدیل شدن به بنتونیت سدیم دار را دارد. چون در برخی ویژگی ها ازجمله جذب آب با بنتونیت سدیمی مشترک است‌.

بنتونیت سدیم دار نوعی خاک رس دارای مقادیر زیادی یون سدیم می باشد که ویژگی اصلی آن خاصیت تورم پذیری بالای آن است و به خاطر جذب حجم زیادی از آب در ساختار خود، دچار تورم زیاد می شود. خاصیت تورم پذیری بنتونیت سدیم دار در صنایع مختلف کاربرد عایق شوندگی و حجیم شدن همانند یک چسب را دارد که مانع نفوذ آب و مواد شیمیایی می شود.

بنتونیت ارگانوفیل نوعی دیگر از بنتونیت های صنعتی موجود در بازار است که ویژگی ها و کاربردهای های مخصوص به خود را دارد. بنتونیت اکتیو یا فعال نوعی خاص از بنتونیت است که توسط اسید یا دیگر مواد شیمیایی فعال می شود و به آن بنتونیت اکتیو دار گفته می‌شود.

مصارف و کاربرد های بنتونیت چیست؟

بنتونیت یک ماده ارگانیک است که حجم اصلی آن از ذرات ریز خاک رس تشکیل شده و ماده اصلی سازنده آن مونت موریلونت نام دارد که دارای خاصیت ژلاتینی است. پیوند واندروالسی موجود در ذرات بنتونیت باعث شده توان جذب حجم زیادی از آب را داشته باشد. بنتونیت به علت دارا بودن ویژگی های کاربردی مهمی همچون چسبندگی زیاد، خواص ژلاتینی و پلاستیکی مصارف زیادی دارد. کاربرد و مصارف بنتونیت در دسته بندی مختلف قرار می گیرد. به طور کلی صنایعی که خریدار بنتونیت هستند شامل کارخانجات تولید کاغذ، صنایع ریخته گری، ساخت سموم کشاورزی، تهیه خوراک پلت شده دام، ساخت روغن خوراکی و بسیاری صنایع دیگر که انواع مختلف بنتونیت بر حسب نوع نیاز آن استفاده می‌شوند. بنتونیت در صنعت کشاورزی یک عنصر معدنی مهم و حیاتی به شمار می رود. با وجود کم آبی و بحران آب در کشور، بنتونیت قادر است آب را به مدت بسیار طولانی در خاک نگه داشته و مواد معدنی مغزی را به ریشه گیاهان می رساند. همچنین از این خاک معدنی پرخاصیت در تهیه سموم دفع آفات و کودهای تقویت کننده به کار گرفته می شود. بنتونیت در واقع یک عنصر تنها نیست بلکه مجموعه ای از چندین مواد آلی با عملکرد عالی است که در دسترس ما قرار دارد و به طرق مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه اینکه پساب های صنعتی و کشاورزی جزو مهمترین آلاینده‌های آب‌های زیرزمینی محسوب می شوند, بنتونیت می تواند مانع نفوذ آب های آلوده به داخل خاک شود.

یکی از مهمترین کاربردهای پودر میکرونیزه بنتونیت در صنعت، به خاطر چسبندگی و جذب زیاد آب است. این ماده قابلیت جذب آب تا هفت برابر ظرفیت خود را دارد و همین امر باعث می شود خاصیت چسبندگی زیاد و ژله ای داشته باشد و همه مواد اطراف را همانند چسب نگه دارد. از همین رو در ساخت سد و خاکریز برای جلوگیری از نشت آب و رطوبت از آن بهره می‌گیرند.

تفاوت بنتونیت معمولی با بنتونیت اکتیو

تفاوت بنتونیت معمولی با بنتونیت اکتیو بنتونیت به نوعی از خاک معدنی آتشفشانی با دارا بودن حدود ۸۵ درصد خاک رس گفته می شود و ویژگی‌ اصلی آن متورم شدن زیاد در اثر تماس با مایعات است. این ماده از چند کانی مختلف تشکیل شده و از نظر ساختار فیزیکی دارای دانه بندی ریز و درشت است، رنگ طبیعی این ماده معدنی سفید رنگ و کاملا بی بو می باشد. ماده طبیعی بنتونیت دارای ناخالصی های همچون کلسیم، پتاسیم، سدیم و آلومینیوم می باشد.

نوعی دیگر از خاک که با ماده ای شیمیایی در ساختار آن تغییر و تحولاتی ایجاد شود بنتونیت اکتیو یا فعال گفته می شود. این تغییرات هم خواص موجود در بنتونیت را تقویت می‌کند و هم باعث ایجاد خاصیت های جدید در آن می گردد. محصول بدست آمده بنتونیت فعال اسیدی است که در اثر این عملیات فعال سازی، خاک ویژگی سفید کنندگی و رنگبری زیاد پیدا می‌کند. نوع دیگری از فعال سازی وجود دارد که در این روش یون کلسیم در بنتونیت کلسیمی با یون سدیم عوض می‌شود. عمل فعال سازی در این روش توسط برخی مواد شیمایی از جمله کربنات سدیم انجام می‌شود تا باعث تقویت بنتونیت های دارای خاصیت تورم کم شود. بنتونیت اکتیو که به آن بنتونیت چاه ارت هم گفته می شود، به خاطر تغییر و تحولاتی که در ساختار آن صورت گرفته، رسانای خوبی برای جریان الکتریسته می باشد و از دوغاب آن در چاه های ارت ساختمان ها به عنوان یک جایگزین ارزان زغال و نمک جهت پر کردن اطراف میله های الکترود در سیستم ارتینگ به کار می رود.

بنتونیت سدیمی بهتر است یا کلسیمی؟

بنتونیت با توجه نوع ساختار و ناخالصی هایی که در آن وجود دارد به دو گروه اصلی تقسیم می شود.

بنتونیت سدیم دار یا سدیک که بیشترین میزان ناخالصی آن را عنصر سدیم تشکیل می دهد و جاذب قوی آب و رطوبت است و در اثر جذب فوق‌العاده زیاد آب متورم و منبسط می‌شود. کاربرد عمده و مهم این نوع بنتونیت در حفاری چاههای نفت و گاز می باشد و به عنوان یک عایق در محیط های مرطوب از آن استفاده می‌شود.

بنتونیت کلسیم دار یا کلسیمی عنصر قالب آن کلسیم بوده و بر خلاف بنتونیت سدیمی که جاذب آب است، روغن و چربی را جذب می کند و به عنوان جاذب یون در محلول ها به کار برده شده و خاصیت یون زدایی دارد. از این نوع بنتونیت در کارخانجات تولیدی شوینده مورد بهره برداری قرار می‌گیرد. به خاطر وجود عنصر کلسیم در این نوع بنتونیت از آن برای تقویت خاکهای کشاورزی استفاده شده و همچنین به عنوان یک افزودنی بسیار خوب در خوراک دام و طیور برای تامین کلسیم مورد نیاز بدن حیوانات مفید است. میزان فعال شدن این ماده معدنی نسبت به نوع سدیمی کمتر است و میزان مقاومت و استحکام قالب های این فرآورده در دماهای بالاتر از بنتونیت سدیم پایین تر است.

با توجه به اینکه معادن بنتونیت کلسیمی در ایران کم است، قیمت آن نسبت به بنتونیت سدیمی به علت کمیاب بودن گران‌تر است. هر کدام از بنتونیت ها دارای ویژگی های خاص مختص به خود می باشند. بنتونیت سدیمی قابلیت جذب بالای آب و نوع کلسیمی به عنوان جاذب یون و روغن به کار برده می شود. از این رو انتخاب نوع مناسب آن باید بر اساس نیاز و نوع مصرف صورت گیرد.

خرید ارزان بنتونیت نسوز به قیمت ویژه

خرید ارزان بنتونیت نسوز به قیمت ویژه بنتونیت یک ماده معدنی پرکاربرد است که از نظر تنوع و گستردگی بسیار وسیع تر از دیگر مواد معدنی است و با توجه مزایای فراوانی که دارد در صنایع مختلف به شکل های گوناگون از آن استفاده می‌کنند. بنتونیت نسوز یک نوع بنتونیت فرآوری شده می باشد که در ساخت انواع گریس نسوز کاربرد دارد. گریس نسوز از ترکیب روغن هایی با پایه معدنی به همراه ترکیبات آنتی اکسیدانت و ترکیبات فشار پذیر، ضد سایشی و ضد خوردگی تولید می شود. و کاربرد آن بیشتر در صنعت خودرو سازی است به طوری که از آن برای روان کردن یاتاقان های مسطح و چرخشی در دمای بیش از ۲۰۰درجه سانتی گراد می توان مورد استفاده قرار داد.

استفاده از بنتونیت نسوز در صنایع مختلف دارای مزایای بسیار زیادی است. برخی از ویژگی های این نوع بنتونیت عبارتند از تحمل فشار زیاد و مقاومت در گستره دمایی بسیار بالا، مقاومت در برابر خورندگی و سایش، عایق رطوبتی و بسیاری از موارد دیگر.

حال که با مزایا و کاربرد بنتونیت نسوز آشنا شدید برای خرید این محصول به قیمت ارزان می توانید از طریق شرکت هایی که در زمینه فروش بنتونیت نسوز فعالیت دارند، این محصول را به قیمت ویژه خریداری کنید. مجموعه ما عرضه کننده انواع بنتونیت با بالاترین کیفیت می باشد که به قیمت درب کارخانه محصولات خود را به فروش می رساند. کسانی در حوزه تجارت بنتونیت فعالیت دارند می توانند برای تامین این ماده معدنی به قیمت ویژه با کارشناسان فروش مجموعه ما تماس حاصل نمایند.

بزرگترین فروشنده بنتونیت نسوز درجه یک در اصفهان

بزرگترین فروشنده بنتونیت نسوز درجه یک در اصفهان که در زمینه فروش و صادرات انواع بنتونیت و مواد معدنی درجه یک فعالیت دارد، محصولات خود را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین به صورت فله و بسته بندی به بازار عرضه می کند.

با توجه به کاربردهای زیادی که بنتونیت در صنایع مختلف دارد و به نوعی وابسته به این ماده معدنی ارزشمند می باشد، خرید و فروش انواع بنتونیت در بازار به طور گسترده انجام می شود. بنتونیت نسوز با قیمت های مختلفی در بازار به فروش می رسد. یکی از مهمترین عوامل تعیین قیمت این ماده معدنی کیفیت محصول می باشد. فروش بنتونیت اصفهان با اهداف و کاربردهای متفاوت انجام می شود و بزرگترین فروشنده این محصول به مشتریان داخلی و خارجی نوع خاصی از بنتونیت را عرضه می کند. اصفهان به دلیل برخورداری از معادن طبیعی سنگ بنتونیت یکی از بزرگترین تولید کنندگان انواع بنتونیت در کشور می باشد. از بنتونیت های این منطقه بیشتر در صنایع غذایی، ریخته گری، بنتونیت چاه ارت، خوراک دام و تولید رنگ های شیمیایی به کار برده می‌شود. کاربرد بنتونیت ها در صنایع مختلف براساس کیفیت و درجه خلوص می باشد.

بنتونیت نسوز یا گل آتش خوار نوعی خاک رس با ویژگی های فوق‌العاده است که در دمای حدود ۱۵۰۰ درجه سانتیگراد با حفظ ساختار تمام خواص فیزیکی و شیمیایی آن بدون تغییر باقی می ماند. این نوع بنتونیت در برابر آتش مقاومت کرده و ترک نمی‌خورد. بنتونیت یا خاک نسوز به خاطر این ویژگی مهم، کاربرد زیادی در صنعت دارد.

برای خرید بهترین بنتونیت نسوز درجه می توانید از بزرگترین فروشنده این محصول در اصفهان، مرغوب ترین نوع بنتونیت نسوز را به قیمت رقابتی خریداری کنید.

قیمت بهترین بنتونیت نسوز در بازار داخلی

قیمت بهترین بنتونیت نسوز در بازار داخلی با توجه به خواص زیادی که انواع بنتونیت دارد از آن به عنوان ماده اولیه بسیار مهم در صنایع مختلف استفاده می شود. بنتونیت نسوز نوعی خاک رس است که در برابر گرما و حرارت بسیار مقاوم است و با قرار گرفتن در گستره دمایی بالا کیفیت و شکل خود را حفظ می کند. کاربرد بنتونیت نسوز بیشتر در صنایعی همچون کاشی سازی، سرامیک، لعاب سازی، کوره های ذوب، ساخت چینی، قالب سازی و … مورد استفاده قرار می گیرد. بنتونیت هایی که کاربرد صنعتی دارند باید در مقابل شوک های حرارتی و دمای زیاد مقاومت بالایی داشته باشند.

یکی از مصارف خاک نسوز، به کارگیری آن در تولید آجر های نسوز است. با توجه به خواص دیرگدازی و زجاجی نشدن این نوع خاک، برای تولید آجر های نسوز گزینه بسیار مناسبی است. آجرهای نسوز و دیر گداز در کوره‌های بلند سیمان سازی و شیشه پزی به کار برده می شوند. خاک‌های نسوز حالت پلاستیکی مانند دارند و در زمان پخت و خشک شدن انقباض پیدا می کنند. همچنین با قابلیت جذب آب و خمیری شدن، در موقع قالب گیری به راحتی به قالب مورد نظر در می‌آیند. خاک های نسوز از نظر ph جزو خاک های اسیدی دسته بندی می شوند.

قیمت بهترین بنتونیت نسوز در بازار داخلی با توجه کیفیت و نوع کاربرد آن متفاوت است. همچنین برند محصول و اعتبار کارخانه تولیدکننده بنتونیت نسوز در تعیین قیمت این ماده معدنی در بازار موثر است. عامل تاثیرگذار و مهم دیگر مربوط به معدن استخراج بنتونیت است. مرغوبیت و درجه خلوص بنتونیت در معادن مختلف باهم متفاوت است. وزن بسته بندی و نوع بسته بندی محصول نیز در قیمت تاثیر گذار است.

با توجه به اینکه نحوه خرید و فروش این محصول بیشتر به شیوه نوین و آنلاین صورت می پذیرد، شما می توانید بهترین بنتونیت نسوز موجود در بازار داخلی را از سایت ما با مناسب ترین قیمت سفارش دهید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما