قیمت پودر کائولن میکرونیزه خراسان در معتبرترین فروشگاه های کشور

از مواد معدنی با ارزش و کاربرد زیاد کائولن است و قیمت پودر کائولن در شکل میکرونیزه آن برای خریداران بسیار مناسب است.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

قیمت پودر کائولن میکرونیزه خراسان در معتبرترین فروشگاه های کشور

قیمت پودر کائولن

قیمت پودر کائولن

خاک چینی که دارای کاربردهای بسیار مختلفی در صنایع گوناگون است همان کائولن می باشد که از آن به عنوان کائولینت معدنی نیز یاد می شود و در واقع سیلیکات آلومینیوم است که کانی های مختلفی مانند میکا، کلریت و ایلیت در آن فراوان وجود دارد.

این محصول در صنعت روکش کاربرد زیادی دارد و محصولی است که به وسیله آن ناخالصی های موجود در آب را حذف می کنند بنابراین ساختاری سفالی داشته و خصوصیات شیمیایی و فیزیکی آن بسیار خاص است.

کائولن دارای ساختار لایه ای بوده که از اتم های اکسیژن و آلومینیوم ساخته شده است و از منظر زمین شناسی از سنگ های فلدسپاتیک است که در اثر هوازدگی و انواع فراینده های گرمایی تغییر شکل خواهد داشت.

این محصولات اغلب به شکل های مختلفی از زمین قابل تهیه است منتها به صورت پودر در می آید که ذرات آن بین ۲ تا ۴ دهم میکرومتر متفاوت است و همین شکل ظاهری این محصول باعث شده ویژگی های متفاوتی داشته باشد.

روش تولید نمونه های مختلف این محصول چندان پیچیده نیست و پس از استخراج از زمین در کارخانه های مختلف تحت تاثیر شستشو و سانتریفیوژ به دست می آید به طوری که این محصول را با آب به روش های مختلف شستشو داده می شود.

در مرحله بعد این محصول را در دستگاه های مخصوص برای سانتریفیوژ قرار می دهند تا ترکیبات دیگر از آن جدا شود سپس محصول به دست آمده را آسیاب کرده و در اندازه مورد نظر تولید و بسته بندی می کنند.

از کاربردهای بسیار زیاد کائولن نقش آن به عنوان پرکننده است و به این ترتیب برای صنایع مختلف مانند داروسازی یکی از ترکیبات بسیار موثر است همچنین از نظر شکل ظاهری این محصول سفید رنگ است و بر اساس اندازه ذرات امکان دانه بندی آن وجود دارد.

قابلیت حل این محصول در آب بسیار زیاد است و از کاربردهای قابل توجه این محصول در صنعت غذا و کاغذ می باشد به این ترتیب که به عنوان پوشش کاغذی مورد استفاده قرار می گیرد و سطح صاف و براق را بر روی کاغذ ایجاد می کند.

این محصول برخلاف تصور بسیاری از ما تنها در ساخت ظروف چینی کاربرد ندارد بلکه این تنها یکی از کاربردهای آن است همچنین خواص بسیار مفیدی برای پوست داشته و به همین دلیل از آن در تهیه انواع کرم ها و پودرهای آرایشی استفاده می شود.

استفاده از پودر میکرونیزه این محصول نقش مهمی در کاهش چربی پوست دارد و باعث از بین بردن سلول های مرده و درمان خشکی پوست خواهد شد و علائم پیری را کاهش می دهد.

پودر کائولن در ساخت رنگ انواع مختلف پلاستیک، فیلم های مخصوص و حتی عایق کابل و کود کاربرد دارد و از نظر رنگ این محصول دارای تنوع رنگ زیادی است که سفید، زرد، قرمز و صورتی از پرکاربردترین آنها می باشند ولی به طور خاص کائولن سفید به دلیل رنگ خاص آن به کار می رود

این محصول در ابتدا به شکل های کریستالی بسیار نازک است که در زیر میکروسکوپ با ساختار خوشه ای دیده می شوند اما با دستگاه آسیاب به راحتی به شکل پودر یا ذرات بسیار کوچک تبدیل شده و کاربرد زیادی خواهد داشت.

از خواص مهم این محصول می توان به انعطاف پذیری بالای آن اشاره کرده و این که این ترکیب جلای مرواریدی دارد البته نمونه های خاکی نیز وجود دارد و جرم مخصوص آن بین ۱۶ تا ۲.۶۸ متغیر است که فاقد قابلیت کشسان هستند.

کاربردهای کائولن بسیار زیاد است و همین باعث شده تا محصولی بسیار خوش فروش در داخل و خارج کشور باشد به عنوان مثال از این محصول همان طور که قبلاً گفته شد برای ایجاد پوشش براق در کاغذها استفاده می شود.

این محصول در داروهای ضد انعقاد خون کاربرد دارد و یکی از مواد اولیه اصلی برای صنعت کاشی و سرامیک است همچنین در ساخت خمیردندان های مختلف و به عنوان پخش کننده نور لامپ های مخصوص رشته ای سفید مورد استفاده قرار می گیرد.

این محصول در شکل پودری آن در صنایع آرایشی و بهداشتی کاربرد زیادی دارد و به نوعی پشم معدنی نقش زیادی را ایفا می‌کند همچنین این محصول در محافظت پوست بیشتر به کار می رود و نقش ترکیب پرکننده در رنگ و رزین را ایفا می کند.

علاوه بر موارد ذکر شده این محصول در تولید انواع مختلف چسب ها کاربرد دارد و در کشاورزی برای جلوگیری از آسیب دیدن گیاهان و درختان در اثر آسیب حشرات به کار می رود.

این محصول فیلر یا پر کننده بسیار مناسبی برای دیسک های الماس است و مقادیر بسیار کمی از اورانیوم دارد که آن را برای تولید ماسک های صورت و درمان های درد معده مناسب می کند.

پودر مذکور برای تصفیه آب و فاضلاب کاربرد بسیاری دارد و در صنعت ساختمان باعث سریعتر خشک شدن سیمان می گردد بنابراین بر خلاف قیمت ارزان دارای کاربرد بسیار زیاد در صنایع مختلف است و برای برخی از کارخانه ها حکم ماده اولیه اصلی را ایفا می کند.

قیمت این پودر در انواع مختلف آن متفاوت می باشد و هزینه‌های تولید این محصول در کارخانه بر قیمت نهایی آن تاثیر خواهد گذاشت همچنین این محصول بسته به درجه خلوص آن از قیمت های گوناگونی برخوردار است و هر چه ترکیبات سیلیکات در آن افزایش یابد قیمت پودر نیز بالا می رود.

یک دست بودن دانه های ذرات این محصول نقش بسیار مهمی در عملکرد و ویژگی های آن دارد و هر چه ذرات به صورت یک اندازه باشند قیمت کائولن را بیشتر تحت تاثیر قرار خواهد داد.

برای اطلاع حاصل کردن از قیمت پودر کائولن این وبسایت کار را مشکل کرده و اطلاعات کامل در مورد این پودر و نحوه استفاده از آن را به نمایش درآورده تا استفاده کننده و خریدار این محصول با مراجعه به اینجا دانش خود را بیشتر کند.

قیمت این پودر میکرونیزه برای کارخانه ای که به عنوان ماده اصلی یا افزودنی از آن استفاده می کند بسیار مهم است و مصرف بالای این محصول در کارخانه ها باعث می شود هر گونه نوسان در قیمت آن در نرخ محصولات تولیدی توسط این کارخانه‌ها موثر باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما