مشخصات فلدسپات پتاسیک با کیفیت از نوع نامرغوب آن

فلدسپات پتاسیک از کارآیی یا در واقع عملکردهای زیادی نسبت به بقیه فلدسپاتها برخوردار می باشد و به همین علت ارزش قیمت آن بالاتر است.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

مشخصات فلدسپات پتاسیک با کیفیت از نوع نامرغوب آن

مشخصات فلدسپات پتاسیک

مشخصات فلدسپات پتاسیک مشخصات فلدسپات پتاسیک به هر یک از سه پلی مورف میکروکلین، ارتوکلاز یا سانیدین اشاره می کند، تمایز بین این کانی ها تنها پس از تجزیه و تحلیل دقیق اشعه ایکس با قطعیت قابل انجام است.

این امر مانع از استفاده آزادانه این اصطلاحات در ادبیات بدون انجام چنین تحلیل‌هایی نشده است، توضیحاتی ارائه می شود چند شکلی خاص تنها در صورتی مشخص می شود که به نظر می رسد تجزیه و تحلیل مناسب انجام شده باشد.

در غیر این صورت از اصطلاح عمومی استفاده می شود، در بسیاری از تنظیمات زمین شناسی در ویسکانسین فراوان است، این جزء اصلی سنگ های گرانیتی و سینیتی در بخش مرکزی و شمال شرقی ایالت است.

آن ها توده های با اندازه قابل توجهی را تشکیل می دهند، مانند رودخانه بلورهایی که ممکن است در پگماتیت های مرتبط با این سنگ ها به اندازه قابل توجهی برسند.

برخی از این توده‌ها حاوی اسپار K بافت راپیکیوی هستند که در آن بلورهای K spar بزرگ توسط پلاژیوکلاز جفت می‌شوند، برخی از اسپارهای پتاسیک در سینیت ها دارای بازی رنگ های سنگ ماه هستند.

کاسپار همچنین به طور گسترده در شیست ها و گنیس های استان سپر کانادایی این ایالت یافت می شود، این به صورت کریستال های صورتی یا نارنجی در پرکردگی رگ و آمیگدول در بازالت هایی در بخش شمال غربی کانادا رخ می دهد.

توده‌های بزرگ‌تر مرتبط حاوی سنگ‌های گرانیتی هستند که در آنها اسپار پتاسیک در رشد گرانوفیریک با کوارتز است، اسپار پتاسیک به عنوان یک کانی آواری و زاییده در ماسه‌سنگ ها و سیلت‌سنگ های پرکامبرین بالا، کامبرین و اردویسین وجود دارد.

ماده ای که از طریق دگرسانی هیدروترمال سنگ K-فلدسپات در شرایط قلیایی به دست می آید منبع بالقوه پتاسیم محلول (K) است، اما آزمایشات زراعی برای تایید ظرفیت آن برای تامین پتاسیک به محصولات مورد نیاز است.

یک سنجش زیستی مبتنی بر (NH4) برای آزمایش ظرفیت مواد برای تامین پتاسیم به گیاهان گوجه‌فرنگی که در مخلوطی از لوم سیلت، پیت ماس ​​و ماسه رشد می‌کنند، استفاده شد.

کلرید پتاسیم و پودر سنگ K-فلدسپات بدون تغییر نیز برای مقایسه مورد آزمایش قرار گرفتند وزن تر و ترکیب پتاسیم گیاهان با افزایش دوز مواد هیدروترمال افزایش یافت.

ایجاد ضایعات ساقه، که به عنوان علائم کمبود K ایجاد می‌شوند، توسط KCl یا مواد هیدروترمال حذف شدند، اما نه توسط سنگ فلدسپات، یک اثر مفید ممکن است به دلیل کلسیم (Ca) تامین شده یا با تنظیم اسیدیته خاک توسط مواد هیدروترمال رخ دهد.

ماده هیدروترمال یک کود پتاسیم حداقل به اندازه KCl موثر است زیرا وزن گیاه یکسان یا بهتر را تولید می کند، تحولات دینامیکی سیستم های سیال- معدنی که دگرگونیهای ژئوشیمیایی در مقیاس بزرگ را در پوسته زمین ایجاد می‌کنند.

به طور تجربی مشاهده شده است که تغییرات سدیک و پتاسیم متوالی فلدسپات می‌تواند از طریق یک سیال گرمابی خود تکامل یافته، در اصل فقط Na، رخ دهد.

در دمای۶۰۰ درجه سانتیگراد،۲ کیلوبار، سانیدین به سرعت با مایع NaCl واکنش نشان داد و آلبیت را تشکیل داد، با گذشت زمان، بر خلاف پیش‌بینیهای مدل‌سازی واکنش تعادلی، مقداری از این آلبیت با فلدسپات جایگزین شد.

فلوئور این فرآیند را تسریع کرد و در نتیجه آلبیت در عرض ۱ روز تقریباً کامل جایگزین شد، این یافته‌ها نشان می‌دهد که دگرسانی پتاسیم می‌تواند توسط سیالات غنی از سدیم ایجاد شود.

آزمایشات نشان می دهد که دگرسانی های متوالی سدیم و پتاسیم مرتبط با کانی‌سازی در برخی از بزرگترین ذخایر سنگ معدنی جهان ممکن است لزوماً منعکس‌کننده تغییرات خارجی در محتوای قلیایی سیال نباشد.

تشکیل یخ توسط ذرات هسته‌دار یخ در دماهای بالاتر از شکل‌گیری همگن فعال می‌شود و می‌تواند عمیقاً بر خواص میکروفیزیکی و تشعشعی، طول عمر و نرخ بارش ابرها تأثیر بگذارد.

گرد و غبار معدنی ساطع شده از مناطق خشک، به ویژه فلدسپات حاوی پتاسیک ، نشان داده شده است که کارآمدترین INP از طریق انجماد غوطه ور در ابرهای فاز مخلوط است.

با این حال، علیرغم اینکه کوارتز دارای فعالیت هسته یخ به طور قابل توجهی کمتری است، نسبت به فلدسپات در گرد و غبار صحرای جو فراوانتر است و بنابراین ممکن است منبع مهمی از INP باشد.

طی سال‌های زیادی ، به دلیل افزایش تقاضا برای فلدسپات پتاسیک به عنوان یک ماده خام اصلی در ساخت سرامیک های مورد استفاده در وسایل حمام، وسایل آشپزخانه، کاشیهای کف و غیره انتظار می‌رود .

تقاضا برای فلدسپات پتاسیک در طول دوره پیش‌بینی به دلیل کاربردهای صنعتی متعدد فلدسپات پتاسیک، مانند استفاده از آن به عنوان ماده خام در صنعت شیشه، به عنوان گسترش دهنده و پرکننده در صنعت رنگ، و به عنوان پوششی برای جوشکاری افزایش می یابد.

ابتکارات رو به رشدی مانند سرمایه‌گذاری در زمینه فلدسپات پتاسیک برای گنجاندن در بخش تولید وجود دارد، در طول همه‌گیری کووید۱۹ ، کاهش ناگهانی در رشد بسیاری از صنایع کلیدی وجود داشت که به طور گسترده از فلدسپات پتاسیک به عنوان ماده خام استفاده می‌کردند.

اعتقاد بر این است که سرعت شسته شدن K+ از مواد معدنی خاک مانند K-feldspar برای ارائه مزایای زراعی بسیار کند است، در حال حاضر، نظریه‌ها و روش های موجود برای تفسیر سینتیک فرآیندهای معدنی در خاک، ماهیت میکروسیالی آن را در نظر نمی‌گیرند.

نرخ شسته شدن یون های K+ از یک سنگ حاوی فلدسپات پتاسیک را در یک محیط میکروسیال اندازه‌گیری می‌کنند و نشان می‌دهند که در مقیاس های مکانی و زمانی که ریشه‌های محصول تجربه می‌کنند، K+ با سرعتی سریع‌تر از که با دستگاه های معمولی اندازه گیری می شود.

فلدسپات پتاسیک یک سنگ معدن پتاسیک یا پتاسیم نامحلول معمولی با ذخایر عظیم در چین است، بهره برداری صنعتی از آن به دلیل هزینه های بالا و مشکلات تکنولوژیک هنوز توسعه نیافته است.

یکی از مشکلات مربوط به نسبت استخراج پایین پتاسیک است، برای پرداختن به این موضوع، سیستم نمک های کلرید با تمرکز بر تأثیر دمای کلسیناسیون، نوع و بخشی از مواد افزودنی مورد مطالعه قرار گرفته است.

نتایج نشان می‌دهد که به نظر می‌رسد نسبت استخراج پتاسیک به دلیل ماهیت افزودنی CaCO3 معمولاً بسیار پایین است، نسبت استخراج را می توان به طور قابل توجهی با افزایش محتوای نمک های کلرید افزایش داد.

روشی برای بهبود استخراج پتاسیک در سیستم نمک های کلرید با یون های منگنز به عنوان یک افزودنی مورد بررسی قرار گرفته است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما