موارد استفاده از فلدسپات و مهم ترین خواص آن برای صنایع پایین دستی

در بین انواع کانی های معدنی طبیعی فلدسپات موارد استفاده بسیار فراوانی دارد که دلیل این مساله خواص بسیار زیاد این محصول برای صنایع پایین دستی است.موارد استفاده از فلدسپات و مهم ترین خواص آن برای صنایع پایین دستی

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

موارد استفاده از فلدسپات

موارد استفاده از فلدسپات فلدسپات از جمله مواد معدنی حاوی عناصری همچون پتاسیم، کلسیم و سدیم است که بخش عمده ای از هسته زمین را به خود اختصاص داده است و این محصول در انواع سنگ های رسوبی و آذرین وجود دارد که دسته بندی آنها بر اساس نوع عناصر موجود در آن است.

این ترکیب معدنی دارای کاربردهای بسیار زیاد در صنایعی همچون چسب، رنگ، لاستیک و پلاستیک است و از آن در صنعت شیشه و سرامیک استفاده زیادی می شود همچنین این محصول برای ساخت لیوان های شیشه ای و سرامیکی کاربرد زیادی دارد و از آن در تهیه فایبرگلاس نیز استفاده می شود.

این محصول به صورت معدن وجود داشته که پس از انجام عملیات انفجار امکانات بیرون آوردن بلوک های بزرگ از آن وجود دارد که در کارخانه ها به اشکال دانه بندی مختلف تقسیم می شوند و از نظر وزن مخصوص این مواد معدنی درجه ۱.۵ تا ۲.۵ دارند و سختی آنها به حدود 6 می رسد.

نوع ترکیبات موجود در این محصول در کاربرد آن برای صنایع پایین دستی بسیار مهم است به عنوان مثال ترکیب آلومینا و میزان مواد مغذی موجود در این محصول نقش بسیار زیادی در کیفیت محصولات ساخته شده از آن در صنایع رنگ و شیشه دارد.

از ویژگی های این محصول که کاربرد آن را در بسیاری از صنایع بالا برده خواص فیزیکی و شیمیایی آن می باشد به عنوان مثال این محصول بی رنگ بوده و رنگ آن روشن است که این باعث می شود برای تولید محصولات مختلف مورد استفاده قرار بگیرد همچنین به دلیل سفتی کاربرد زیادی برای ساخت مصالح خواهد داشت.

این محصول از تقارن پلی کلینیک برخوردار است و همان طور که گفته شد اجزای تشکیل دهنده آن از سیلیکات بوده و سه عنصر کلسیم، سدیم پتاسیم بخش زیادی از آن را تشکیل می دهد البته به ندرت در آن عنصر باریم نیز وجود دارد که جزء ناخالصی های آن به شمار می رود.

یکی از کاربردهای بسیار مهم این محصول استفاده از آن به عنوان یک ترکیب پرکننده است به این معنی که از آن در ساخت پلاستیک، رنگ و لاستیک استفاده می شود و باعث ایجاد حجم در این محصولات می گردد همچنین در برابر یخ زدگی و سایش از خود مقاومت بسیار زیادی نشان می دهد.

از این محصول در فیلم های پلاستیکی به عنوان یک ترکیب ضد انسداد استفاده می شود و در فیلم های پلی اتیلنی کاربرد بسیار زیادی دارد همچنین اندازه آن بسته به نوع کاربرد بسیار متفاوت است.

این محصول وقتی در رنگ ها مورد استفاده قرار می گیرد از دانه بندی فوق العاده ای برخوردار است و باعث ایجاد حجم بیشتر در سرامیک و خاصیت جلا پذیری در آن می شود و به دلیل دمای ذوب نسبتاً بالا در صنعت شیشه دارای کاربرد زیادی هستند همچنین در ساخت لعاب انواع کاشی و ظروف غذاخوری کاربرد زیادی دارد.

هر یک از انواع فلدسپات بر اساس نوع عناصر موجود در آن دارای کاربرد زیادی هستند به عنوان مثال پتاسیم در جوشکاری جهت پوشش الکترودها استفاده زیادی دارد و به این ترتیب یکی از مواد اولیه اصلی برای ساخت سازه های فولادی و ساخت کشتی است.

فلدسپات در انواع مختلف آن در ساخت انواع دیسک کاربرد دارد و انواع اندازه درشت آن نقش مهمی در تولید آسفالت و بتن ایفا می کند همچنین در ساخت پودر پاک کننده نیز کاربرد زیادی دارد.

این محصول دارای نقش بسیار مهمی در شار است و علت این مسئله نیز عدم تغییر عدد ردوکس توسط آن است که کمترین مصرف انرژی را داشته و از این محصول در تولید آلومینیوم استفاده زیادی می شود که در نهایت منجر به تولید فلز آلومینیوم خواهد شد و این فلز یکی از پرکاربردترین انواع فلزها به شمار می شود.

از دیگر کاربردهای ویژه این ترکیب نقش آن به عنوان قطعات سنگی در راه سازی است و در صنایع کبریت سازی و در بدنه آجر به کار می رود علاوه بر این در صنعت مرغداری کاربرد بسیار زیادی دارد.

استفاده از این محصول در جیره طیور باعث می سموم تولید شده در بدن توسط این محصول جذب شود و اجازه ورود آن به جریان خون داده نخواهد شد و به این ترتیب با نقش سم زدایی که در بدن ایفا می کند منجر به عملکرد بهتر می شود.

از این محصول در تهیه برخی از مواد غذایی استفاده می شود با این تفاوت که درصد سیلیس موجود در این مورد استفاده باید حتماً از کمتر از یک درصد باشد در غیر این صورت طبق نظر آژانس بین المللی سلامت به عنوان یک ماده سرطان زا شناخته می شود.

بر اساس آنچه که گفته شد این محصول در صنایع پایین دستی دارای کاربرد بسیار زیادی است و دلیل این مسئله نیز ویژگی های خاص آن است که به تعدادی از آنها اشاره شد بنابراین باید دسترسی به این محصول برای همه امکان پذیر باشد.

موارد استفاده از این محصول روز به روز در حال افزایش است و این ضرورت دسترسی هر چه بیشتر خریداران را به این محصول نشان می دهد همچنین فروشنده اقدام به عرضه محصول به شکل عمده برای خریداران در سراسر کشور کرده و به آنها این امکان را خواهد داد تا به آن دست یابند.

فروشنده اقدام به عرضه محصول به شکل عمده برای خریداران در سراسر کشور کرده و به آنها این امکان را خواهد داد تا ارزان تر و سریع تر به این محصول در هر جای ایران حتی در دورترین نقاط دسترسی داشته باشند.

این محصول به شکل فله یا در بسته بندی های کیسه ای با دانه بندی متفاوت توسط فروشنده این محصول ارائه می شود و نیاز خریداران را به خوبی با حداقل قیمت تامین خواهد کرد و به آنها این امکان را می دهد تا در هر زمان و ساعتی این کانی را از طریق همین سایت تهیه کنند.

خرید این کانی در بسته بندی مناسب تر است چون قدرت واکنش پذیری این محصول با هوا بسیار زیاد است بنابراین نباید در تماس با هوا قرار بگیرد چون رطوبت موجود در آن تاثیر منفی بر کیفیت این محصول خواهد گذاشت و قطعا این مساله در فروش این محصول تاثیر بسیار چشمگیری خواهد داشت.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما