پخش عمده بنتونیت میکرونیزه در سطح کشور

شرکت های تولید کننده پودر زئولیت خام میکرونیزه در کشور مواد اولیه مورد نیاز خود را از معادن مربوطه در کشور تامین می کنند و از جمله شرکت هایی هستند که در زمینه فروش عمده این محصولات فعال هستند. در داخل کشور پس از اکتشاف و استخراج بنتونیت به شرکت های فعال در این زمینه ارسال می شود تا به پودر میکرونیزه تبدیل شود. بنابراین میتوان گفت که پخش عمده بنتونیت میکرونیزه در سطح کشور انجام می شود. سفید پخت نیز نوعی از بنتونیت است که به رنگ سفید دیده می شود.

پخش عمده بنتونیت میکرونیزه در سطح کشور

کاربرد های عمومی بنتونیت چیست؟

کاربرد های عمومی بنتونیت چیست؟

زئولیت صنعتی یک خاک رس ریزدانه است که حداقل ۸۵ درصد خاک رس مونت موریلونیت را در خود دارد. اصطلاح “بنتونیت” معمولاً برای خاک های کلوئیدی که در اصل با رگه های شیل بنتونیت کرتاسه در نزدیکی قلعه بنتون و منطقه رودخانه راکی وایومینگ مخلوط شده اند استفاده می شود. بنتونیت یک ماده رسی است که از مواد معدنی متورم تشکیل شده است که عمدتاً مونتموریلونیت و به میزان کمتری بیدلیت هستند. بیشتر بنتونیت ها در اثر هوازدگی و دگرسانی خاکستر آتشفشانی و اغلب در حضور آب به وجود می آیند و سنگ منشأ آنها بیشتر بازالت است. تجزیه خاکستر آتشفشانی عمدتاً در محیط های شور و باتلاقی صورت می گیرد و هر چه از آتشفشان دورتر باشیم، ضخامت بنتونیت کاهش می یابد. بنتونیت ساختار آلومینوسیلیکاتی دارد و جزء سیلیکات های سه لایه طبقه بندی می شود که در ترکیب سدیمی نیز دارد.

بنتونیت به دلیل نرمی، متورم شدن، کلوئیدی و اختلاط خوب با آب، چسباندن، پلاستیسیته، چسبندگی و چسبندگی، جذب و غیره کاربردهای فراوانی دارد، از جمله: گل حفاری، عامل چسبنده در ریخته گری ماسه، جلوگیری از نفوذ آب سدها، کانال ها و استخرهای آب، شفاف کننده مایعات به ویژه آب میوه ها، شفاف کننده آب و تصفیه مایعاتی مانند پارافین، گلوله های مواد معدنی از جمله سنگ آهن، گلوله های دام و حیوانات اهلی، حامل ها در رنگ ها و سایر اسپری ها مانند گیاهان و جانوران. آفت کش ها، پرکننده ها در بسیاری از صنایع مانند کاغذ و رنگ و… صنایع پاک کننده مانند صابون سازی، تهیه برخی از انواع سرامیک برای تکمیل بدنه یا فرمول لعاب، تهیه سموم کشاورزی و دفع آفات نباتی، صنایع داروسازی، به عنوان فیلتر، مانند کاتالیزور، رنگ زدایی روغن های صنعتی، نفتی و خوراکی، جداسازی صمغ از بنزین اسیدی و لجن از روغن، آتش نشانی، صنعت کرم ابریشم در معادن زغال سنگ برای خاموش کردن آتش یا پوشاندن دیواره های محل استخراج برای جلوگیری از ورود هوا و جلوگیری از خودآرایی زغال سنگ و غیره.

یکی از کاربردهای عمده بنتونیت در مهندسی عمران، تولید بتن های پلاستیکی است. اختلاط آن با سیمان یا بتن به آن دوام بیشتری نسبت به نسوز سخت می دهد و از انفجار آن جلوگیری می کند. بتن پلاستیکی برای ساخت دیوارهای غیر قابل نفوذ در استخرهای بزرگ آب و همچنین اطراف کارگاه های شیمیایی استفاده می شود.

انواع بنتونیت از دیدگاه صنعتی

ایرانیان از دیرباز بنتونیت را به عنوان رنگ، گل و صابون می‌شناختند و با برخی از خواص آن از جمله شستشوی لباس‌ها و پاک‌کنندگی آشنا بودند. ابن سینا نیز از این ماده معدنی به عنوان ماده ای شکننده یاد کرده که به خوبی در آب حل می شود. استفاده از بنتونیت به دوران باستان برمی گردد. این مواد معدنی اثرات شفابخشی بر روی برخی از بیماری ها و زخم های گوارشی داشته اند. همچنین توانایی جذب فلزات سنگین، باکتری ها و مواد ضد مغذی را دارد.

بنتونیت از خانواده سیلیکات های صفحه ای و گروه اسمکتیت بوده و از نظر ساختمانی دارای ساختاری سه لایه است که در آن یک لایه آلومینیومی هشت ضلعی بین دو لایه سیلیس چهار ضلعی قرار گرفته است. صفحات چهار ضلعی از SiO4 تشکیل شده اند و هر چهار ضلعی توسط سه اتم اکسیژن به چهار ضلعی های مجاور خود متصل شده است. بنتونیت حاوی هیدروکسیل (OH) است که در مرکز حلقه شش ضلعی قرار دارد. صفحات چهار ضلعی توسط صفحات هشت ضلعی به هم متصل می شوند. صفحات هشت ضلعی از کاتیون های دو ظرفیتی و سه ظرفیتی تشکیل شده اند. نحوه قرار دادن صفحات چهار ضلعی و هشت ضلعی در حالت T-O-T. فاصله اساسی در این گروه ۱۴ آنگستروم است، اما به دلیل توانایی اسمکتیت در جذب مولکول های آب، این فاصله می تواند از ۹٫۶ تا ۲۱٫۴ آنگستروم تغییر کند.

انواع بنتونیت از دیدگاه صنعتی بنتونیت سدیم بنتونیت کلسیم بنتونیت ارگانوفیلیک جایگزینی بنتونیت سدیم بنتونیت فعال شده با اسید بنتونیت فعال بنتونیت خاکی است که توسط یک ماده شیمیایی تغییر یافته است. این تغییر ویژگی های جدیدی ایجاد می کند یا ویژگی موجود را بهبود می بخشد. در مواردی که فعال سازی اسیدی انجام می شود، محصول به دست آمده را بنتونیت فعال اسیدی می نامند. در نتیجه این عمل خاک خاصیت سفید کنندگی و سفید کنندگی شدیدی پیدا می کند. در نوع دیگری از فعال سازی، یون کلسیم در بنتونیت کلسیم با یون های سدیم جایگزین می شود. این کار بیشتر با محلول آب نمک یا کربنات سدیم یا سایر مواد شیمیایی برای تقویت بنتونیت های کم تورم انجام می شود. بنتونیت کلسیم و خاک های طبیعی فعال به دلیل جذب، خواص کاتالیزوری، تبادل کاتیونی و چسبندگی ارزشمند هستند، در حالی که بنتونیت سدیم به دلیل خاصیت چسبندگی و چسبندگی ارزش بیشتری دارد.

مشخصات کلی بنتونیت میکرونیزه چیست؟

مشخصات کلی بنتونیت میکرونیزه چیست؟

بنتونیت یک ماده معدنی است و برای استفاده در صنعت باید در کارخانه های سنگ شکن به پودر بنتونیت تبدیل شود. هرچه اندازه ذرات پودر بنتونیت کوچکتر باشد، ذرات ریزتر و سطح تماس با محیط بیشتر است. با افزایش سطح تماس، امکان جذب آب و رطوبت نیز افزایش می یابد. در برخی از صنایع مانند فولاد و عمران، ذرات بنتونیت نیاز به آسیاب ریز دارند تا علاوه بر جذب رطوبت بالا، تغییری در ساختار و عملکرد محصول ایجاد نکنند. برای این منظور به ذرات بنتونیت در ابعاد میکرونی میکرونیزه و میکرونیزه می گویند.

بنتونیت میکرونیزه معمولاً در اندازه ذرات کمتر از ۲۰ میکرون تولید می شود، اگرچه بسته به کاربرد آن ممکن است کمی بزرگتر و تا ۴۵ میکرون باشد. پس از استخراج سنگ حاوی بنتونیت از معدن و انتقال آن به کارخانه سنگ شکن، عملیات الک و جداسازی قطعات انجام می شود. توده ها با ابعاد تقریبی ۱۰ تا ۳۰۰ میلی متر وارد دستگاه فرز می شوند. آسیاب ریموند یا آسیاب غلتکی آونگی یکی از بهترین دستگاه ها برای تولید بنتونیت میکرونیزه می باشد. پس از ورود توده ها به آسیاب ریموند، خرد شدن و سایش شروع می شود و قطعات به تدریج کوچکتر می شوند. در صورت نیاز به ذرات بزرگ‌تر، در مراحل اولیه از آسیاب خارج می‌شوند و ذرات میکرونیزه به فرسایش ادامه می‌دهند.

هنگامی که ذرات بنتونیت میکرونیزه شده به ابعاد مورد نظر رسیدند، از آسیاب خارج شده و از طریق سیستم مکش هوای قوی دانه بندی می شوند. در مرحله دانه بندی و مش بندی، ذرات با دقت ۹۸ درصد غربال می شوند تا دانه بندی یکنواخت حاصل شود. این فرآیند به صورت مداوم در این دستگاه انجام می شود و امکان تولید ۴۰ تن پودر بنتونیت میکرونیزه در ساعت وجود دارد. کیفیت پودر بنتونیت میکرونیزه به دو عامل کیفیت سنگ اصلی و کیفیت دانه بندی و یکنواختی محصول بستگی دارد. حتی سنگ بنتونیت با کیفیت نیز اگر به درستی آسیاب نشود یا دانه بندی یکنواختی داشته باشد، موثر نخواهد بود.

بنتونیت پس از جذب آب حالت خمیری به خود می گیرد و حالت چسبندگی پیدا می کند. از همین خاصیت بنتونیت در موارد مختلفی مانند تولید گل حفاری، لعاب، فیلتر و تصفیه، خوراک دام، تولید بتن در مهندسی عمران، گندله سازی در صنعت فولاد و … استفاده می شود، به عنوان مثال در مهندسی عمران، افزودن بنتونیت باعث افزایش جذب آب و خواص خمیری بتن می شود. با صاف تر شدن بتن، شکل پذیری آن بدون کاهش مقاومت افزایش می یابد. بنتونیت در صنعت در انواع سدیم، کلسیم، ارگانوفیل و اسید فعال استفاده می شود.

استفاده از بنتونیت در حفاری چاه ارت

بنتونیت یک کانی رسی یا شبه رسی است که عموماً حاوی مونتموریلونیت و مقدار کمی بیدلیت است. بنابراین بنتونیت رسی است که دارای ۹۰-۸۵ درصد کانی مونتموریلونیت است و خواصی که گفته می شود برای بنتونیت مفید است به مقدار مونتمریلونیت بستگی دارد. بنتونیت متورم یا بنتونیت سدیم توانایی جذب آب تا چندین برابر حجم طبیعی خود را دارد. به طوری که پس از جذب آب این مواد حالت ژله ای و چسبندگی پیدا می کند. این نوع بنتونیت (بنتونیت سدیم) معمولاً در سیالات حفاری و دوغاب دیواره و همچنین بنتونیت آسیاب شده استفاده می شود.

بنتونیت مناسب برای ارت و چاه های ارت با ذرات بسیار ریز (کوچکتر از ۴۰ میکرون)، سطح تماس بسیار بالا، همچنین قابلیت جذب آب ۵ تا ۸ برابر وزن اولیه و افزایش سایز و حجم را تا ۱۳ برابر خشکی دارد. جلد. خوب بنتونیت زمانی که به ۶ برابر حجم اولیه خود برسد به ماده ای چسبناک تبدیل می شود. در این صورت نه تنها شکل خود را حفظ می کند، بلکه در تماس با سطوح دیگر به آن می چسبد و می تواند مشکل فشردگی خاک و چسبندگی و اتصال لازم را حل کند. بنتونیت با توجه به خواص ذکر شده و همچنین قیمت مناسب آن در مقایسه با مخلوط نمک و زغال و همچنین مشکلات ناشی از استفاده از مخلوط زغال و نمک به عنوان یک الکترولیت مناسب برای ارتینگ معرفی و مورد استفاده قرار می گیرد.

خرید ارزان بنتونیت میکرونیزه به قیمت عالی

خرید ارزان بنتونیت میکرونیزه به قیمت عالی

خرید ارزان بنتونیت میکرونیزه به قیمت عالی در مراکزی امکان پذیر است که این محصول را به صورت انبوه تولید می کنند و برای مصرف در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهند. برای خریدن ارزان این محصول کافی است که فروشندگان اصلی این محصول را پیدا کنیم و به صورت مستقیم آن را خریداری کنیم. راه دیگر خرید ارزان این محصول استفاده از سایت های مختلف معتبر فروش این محصول است از جمله ی این سایت ها میتوان به سایت معدن کاوان اشاره کرد این مرکز فروش بنتونیت میکرونیزه را با قیمتی مناسب در اختیار مصرف کنندگان خود قرار می دهد. این محصول زلال کننده، شوینده، اکتیودار می باشد. زنجان شهری است که این محصول به صورت فراوانی در آن وجود دارد و مشکلی برای فروش این محصول را ندارند.

بزرگترین فروشنده بنتونیت میکرونیزه در تهران

بنتونیت در تهران با تنوع بسیار زیاد به فروش می رسد. برای خرید بهترین نوع بنتونیت در تهران شناخت شرکت های معتبر تولیدی و فروش برای خریداران عمده ضروری خواهد بود از جمله این شرکت ها شرکت دومیشا است. در این میان نوع بسته بندی و تحویل بنتونیت از اهمیت قابل توجهی برخوردار است. بسته بندی انواع بنتونیت همیشه بر اساس موارد زیر است: مقدار سفارش نوع بنتونیت رخ می دهد.

در استان تهران از بنتونیت رسی برای صنایع مختلف از جمله ساختمان سازی، تصفیه خانه های آب شرب، باغبانی، حفاری چاه، ارتینگ و… استفاده می شود. که رنگ آن نیز در برخی کاربردها مهم است. فروش بنتونیت در تهران به دلیل وسعت استان و جمعیت زیاد و صنایع و اراضی باغی صورت می گیرد. صنعت ساختمان یکی از زمینه های گسترده فروش بنتونیت در تهران می باشد. بنتونیت سدیم به عنوان یک درزگیر طبیعی و ماده قابل اشتعال برای پر کردن فضاهای خالی بین ساختمان ها، اطراف سیلوها و در ترکیب با مصالح ساختمانی و ملات استفاده می شود.

از بنتونیت کلسیم برای مخازن اسیدی، تقویت خاک در باغات و برخی مصارف خاص نیز استفاده می شود. حفر چاه ارت و چاه آب نیز مستلزم استفاده از بنتونیت است. بنتونیت در تهران به صورت کلوخه و میکرونیزه به فروش می رسد و بسته بندی آن با توجه به نوع بنتونیت و نیاز مصرف کنندگان قابل تعیین است. مصرف کنندگان بنتونیت رسی در هنگام خرید این محصول باید به نکات مختلفی از جمله جذب آب، بازده بنتونیت و در صورت لزوم رنگ آن توجه کنند. بنتونیت در صورتی که جذب آب بالایی نداشته باشد عملا نمی تواند پاسخگوی نیاز مصرف کنندگان باشد. همچنین بنتونیت چاه یا بنتونیت فعال باید به درستی فعال شود تا مورد تایید مهندسان ناظر قرار گیرد.

انواع بنتونیت مورد استفاده در تهران عبارتند از: – بنتونیت سدیم بنتونیت کلسیمی – بنتونیت سفید – بنتونیت چاه زمین (بنتونیت فعال) – بنتونیت و بنتونیت میکرونیزه را جمع کنید – بنتونیت برای خوراک دام و طیور – بنتونیت کشاورزی مصرف کنندگان و همشهریان عزیز، معدن و کارخانه بنتونیت سینا سالهاست که در تهران در انواع و بسته بندی های مختلف به تولید و تولید بنتونیت می پردازد. در صورت نیاز به خرید بنتونیت سدیم و کلسیم با کیفیت عالی و قیمت مناسب با واحد تولیدی سینا تماس حاصل فرمایید.

قیمت روز بنتونیت میکرونیزه در بازار داخلی

قیمت روز بنتونیت میکرونیزه در بازار داخلی

در قیمت گذاری بنتونیت میکرونیزه موارد زیادی دخیل است از جمله این موارد قدرت جذب کنندگی، نوع بسته بندی، میزان وزن هر بسته، مکان تهیه این محصول، البته در مناطقی که معدن تولید این محصول وجود دارد و تولید آن به صورت گسترده انجام می شود به نسبت شهر های دیگری که مقدار تولید کمتری دارند ارزانتر است. در بازار داخلی قیمت این محصول ثابت نبوده و از هر مکان فروشی تا مکان دیگر فروش قیمت تغییر کرده و قیمت متغیری را به خود اختصاص می دهد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما